v 17 | fre 26/4 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Månadens bana MTBO Lidingö april 2024 | IFK Lidingö SOK | Stockholm | LM | vb | | L | | | |
10milaträning | Uddevalla OK | Bohuslän-Dal | | vb | | L | | | |
Veckans bana Järndammen och Olov Jons | Sala OK | Västmanland | | vb | | L | K | | |
Veckans bana ve 17 Karlsnäsgården | Ronneby OK | Blekinge | | vb | | L | | | |
Veckans bana v17 | OK Milan | Örebro Län | | vb | | M | | | |
Veckans bana V17 | OK Bävern | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana V17 Humsjön | SOK Träff | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana v17-18 | Kexholms SK | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans teknikbana v17-18 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 17 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V17 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckans bana 23/4 - 5/5 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans bana S:a Rönningen | Sisu Forshaga SK | Värmland | | vb | | M | | | |
VECKANS BANA STRÄNGNÄS 25-29/4 | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | vb | | M | | | |
DOLs Veckans Bana | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana | Gagnefs OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana Gustafs | Säterbygdens OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana Sveafallen | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | | |
Bergsgeten på Högbrunnsberget | Söderhamns OK | Hälsingland | | vb | | M | | | |
Träning Ljungstubacken | Katrineholms OK | Södermanland | | klubb | | M | | | |
DM, natt, Småland | Växjö OK | Småland | | mäst | | L | N | | |
Öppet Skaraborgsmästerskap, natt | Falköpings AIK OK | Västergötland | | dist | | M | N | | |
Veckans Bana Ulvsby | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Landslagstest för seniorer och juniorer | Centrum OK | Stockholm | | nat | | S | | | |
Publiktävling landslagstest, sprint | Centrum OK | Stockholm | | dist | | S | | | |
Ullareds Campingsprint | IK Trenne Ullared | Halland | | när | | S | | | |
lör 27/4 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Månadens bana MTBO Lidingö april 2024 | IFK Lidingö SOK | Stockholm | LM | vb | | L | | | |
10milaträning | Uddevalla OK | Bohuslän-Dal | | vb | | L | | | |
Veckans bana Järndammen och Olov Jons | Sala OK | Västmanland | | vb | | L | K | | |
Veckans bana ve 17 Karlsnäsgården | Ronneby OK | Blekinge | | vb | | L | | | |
Veckans bana v17 | OK Milan | Örebro Län | | vb | | M | | | |
Veckans bana V17 | OK Bävern | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana V17 Humsjön | SOK Träff | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana v17-18 | Kexholms SK | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans teknikbana v17-18 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 17 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V17 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckans bana 23/4 - 5/5 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans bana S:a Rönningen | Sisu Forshaga SK | Värmland | | vb | | M | | | |
VECKANS BANA STRÄNGNÄS 25-29/4 | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | vb | | M | | | |
DOLs Veckans Bana | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana | Gagnefs OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana Gustafs | Säterbygdens OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana Sveafallen | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | | |
Bergsgeten på Högbrunnsberget | Söderhamns OK | Hälsingland | | vb | | M | | | |
Träning Ljungstubacken | Katrineholms OK | Södermanland | | klubb | | M | | | |
Veckans Bana Ulvsby | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Järladubbeln, dag 1, långdistans | Järla Orientering | Stockholm | | nat | | L | | | |
Kollebergamedeln | OK Kompassen | Skåne | | nat | | M | | | |
SAIS-trampen | Stångenäs AIS | Bohuslän-Dal | | dist | | M | | | |
Tisarträffen, dag 1, lång | OK Tisaren | Örebro Län | | nat | | L | | | |
Ullaredsdubbeln, medel | IK Trenne Ullared | Halland | | nat | | M | | | |
Veckans bana v18-19 | OK Skogshjortarna | Västergötland | | vb | | M | | | |
Leksandstrippeln, sprint | Leksands OK | Dalarna | | dist | | S | | | |
10Mila-intervaller | OK Kåre | Dalarna | | klubb | S | M | | | |
Traneträffen | OK Tranan | Västergötland | | nat | | M | | | |
Teknikträning | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | M | | | |
Leksandstrippeln, indoor | Leksands OK | Dalarna | | dist | | S | | | |
sön 28/4 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Månadens bana MTBO Lidingö april 2024 | IFK Lidingö SOK | Stockholm | LM | vb | | L | | | |
10milaträning | Uddevalla OK | Bohuslän-Dal | | vb | | L | | | |
Veckans bana Järndammen och Olov Jons | Sala OK | Västmanland | | vb | | L | K | | |
Veckans bana ve 17 Karlsnäsgården | Ronneby OK | Blekinge | | vb | | L | | | |
Veckans bana v17 | OK Milan | Örebro Län | | vb | | M | | | |
Veckans bana V17 | OK Bävern | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana V17 Humsjön | SOK Träff | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana v17-18 | Kexholms SK | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans teknikbana v17-18 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 17 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V17 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckans bana 23/4 - 5/5 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans bana S:a Rönningen | Sisu Forshaga SK | Värmland | | vb | | M | | | |
VECKANS BANA STRÄNGNÄS 25-29/4 | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | vb | | M | | | |
DOLs Veckans Bana | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana | Gagnefs OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana Gustafs | Säterbygdens OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana Sveafallen | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | | |
Bergsgeten på Högbrunnsberget | Söderhamns OK | Hälsingland | | vb | | M | | | |
Träning Ljungstubacken | Katrineholms OK | Södermanland | | klubb | | M | | | |
Veckans Bana Ulvsby | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans bana v18-19 | OK Skogshjortarna | Västergötland | | vb | | M | | | |
Frostalunken | Frosta OK | Skåne | | dist | | M | | | |
Järladubbeln, dag 2, medeldistans | Järla Orientering | Stockholm | | nat | | M | | | |
Tisarträffen, dag 2, medel | OK Tisaren | Örebro Län | | nat | | M | | | |
Värst i Herrsta | Herrestads AIF | Bohuslän-Dal | | dist | | M | | | |
Landslagstest KO-kvartsfinal | Svenska Orienteringsförbundet | | | dist | | S | | | |
Landslagstest, knockout-sprint | Svenska Orienteringsförbundet | | | nat | | S | | | |
Veckans bana ve 18 Karlsnäsgården | Ronneby OK | Blekinge | | vb | | L | | | |
Ullaredsdubbeln, lång | Falkenbergs OK | Halland | | nat | | L | | | |
Leksandstrippeln, medel | Leksands OK | Dalarna | | dist | | M | | | |
MTBO närträning | Nybro OK | Småland | M | när | | M | | | |
Öppet Skaraborgsmästerskap, lång | Hjobygdens OK | Västergötland | | dist | | L | | | |
Pekingduon, individuella öppna klasser | Matteus SI | Östergötland | | dist | | M | | | |
Pilaboträffen, Anneberg | Annebergs GIF | Småland | | nat | | M | | | |
Motionsorientering Umedalen | Umedalens IF | Västerbotten | | när | | M | | | |
Pekingduon | Matteus SI | Östergötland | | nat | S | M | | | |
Årjängsträffen | Årjängs OK | Värmland | | dist | | M | | | |
Landslagstest KO-semifinal | IFK Enskede Svenska Orienteringsförbundet | Stockholm | | när | | S | | | |
Landslagstest KO-Final | IFK Enskede Svenska Orienteringsförbundet | Stockholm | | när | | S | | | |
v 18 | mån 29/4 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Månadens bana MTBO Lidingö april 2024 | IFK Lidingö SOK | Stockholm | LM | vb | | L | | | |
Veckans bana Järndammen och Olov Jons | Sala OK | Västmanland | | vb | | L | K | | |
Veckans bana V17 Humsjön | SOK Träff | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana v17-18 | Kexholms SK | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans teknikbana v17-18 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 17 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V17 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckans bana 23/4 - 5/5 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans bana S:a Rönningen | Sisu Forshaga SK | Värmland | | vb | | M | | | |
VECKANS BANA STRÄNGNÄS 25-29/4 | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | vb | | M | | | |
DOLs Veckans Bana | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana | Gagnefs OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana Gustafs | Säterbygdens OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana Sveafallen | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | | |
Bergsgeten på Högbrunnsberget | Söderhamns OK | Hälsingland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Ulvsby | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans bana v18-19 | OK Skogshjortarna | Västergötland | | vb | | M | | | |
Veckans bana ve 18 Karlsnäsgården | Ronneby OK | Blekinge | | vb | | L | | | |
Veckans bana V18 OK Linné | OK Linné | Uppland | | vb | | L | | | |
Veckans bana V18 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana v18 | OK Milan | Örebro Län | | vb | | M | | | |
Veckans bana v18-19 Mölltorp | SOK Träff | Västergötland | | vb | | M | | | |
Vårspringet #5 Ärla IF | Ärla IF | Södermanland | | när | | L | | | |
Östrgötaserien MTBO 2024 #1 | Finspångs SOK NAIS Orienteringsklubb | Östergötland | M | när | | M | | | |
Pokaljakt Kristinehamn (Östra kretsen) | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
HittaHem #4 | Gävle OK | Gästrikland | | klubb | | S | | | |
Öppen sprintträning # 4 - knockout (flera slingor) (hittahem) | Tolereds Allmänna IK | Göteborg | | när | | S | | | |
Allemansluffen, Bastfallet | Österfärnebo IF | Gästrikland | | när | | M | | | |
Veckans Bana V 18 | IFK Linköpings OS | Östergötland | | vb | | L | | | |
FOK:s Sprintcup etapp 2 | Falkenbergs OK | Halland | | när | | S | | | |
Veckans bana HSOK V18 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
tis 30/4 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Månadens bana MTBO Lidingö april 2024 | IFK Lidingö SOK | Stockholm | LM | vb | | L | | | |
Veckans bana Järndammen och Olov Jons | Sala OK | Västmanland | | vb | | L | K | | |
Veckans bana v17-18 | Kexholms SK | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans teknikbana v17-18 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana 23/4 - 5/5 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
DOLs Veckans Bana | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana | Gagnefs OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana Gustafs | Säterbygdens OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana Sveafallen | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | | |
Bergsgeten på Högbrunnsberget | Söderhamns OK | Hälsingland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Ulvsby | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans bana v18-19 | OK Skogshjortarna | Västergötland | | vb | | M | | | |
Veckans bana ve 18 Karlsnäsgården | Ronneby OK | Blekinge | | vb | | L | | | |
Veckans bana V18 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana v18 | OK Milan | Örebro Län | | vb | | M | | | |
Veckans bana v18-19 Mölltorp | SOK Träff | Västergötland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana V 18 | IFK Linköpings OS | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V18 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Dala Veteran OL | Leksands OK | Dalarna | | när | | M | | | |
Veckans Bana Slätte 30/4 - 12/5 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
OK Grips vårmotion | OK Grip | Södermanland | | när | | L | | | |
Höglandets OL veteran | Sol Tranås | Småland | | när | | M | | | |
Veckans bana - Hemlingby v 18 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Motions-OL Granbergsdals hytta | OK Djerf | Värmland | | när | | S | | | |
Medelpad Runt #2 | Medelpads OF Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | L | | | |
ons 1/5 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Månadens bana MTBO Lidingö april 2024 | IFK Lidingö SOK | Stockholm | LM | vb | | L | | | |
Veckans bana Järndammen och Olov Jons | Sala OK | Västmanland | | vb | | L | K | | |
Veckans bana v17-18 | Kexholms SK | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans teknikbana v17-18 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana 23/4 - 5/5 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
DOLs Veckans Bana | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana | Gagnefs OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana Gustafs | Säterbygdens OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana Sveafallen | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | | |
Bergsgeten på Högbrunnsberget | Söderhamns OK | Hälsingland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Ulvsby | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans bana v18-19 | OK Skogshjortarna | Västergötland | | vb | | M | | | |
Veckans bana ve 18 Karlsnäsgården | Ronneby OK | Blekinge | | vb | | L | | | |
Veckans bana V18 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana v18 | OK Milan | Örebro Län | | vb | | M | | | |
Veckans bana v18-19 Mölltorp | SOK Träff | Västergötland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana V 18 | IFK Linköpings OS | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V18 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Slätte 30/4 - 12/5 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v 18 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
IFK Lidingös medeldistans 1 maj | IFK Lidingö SOK | Stockholm | | nat | | M | | | |
Park Orientering,#5 med ungdomsserien #1 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | S | | | |
Silverjakten | Sala OK | Västmanland | | nat | | M | | | |
MTBO SM Prepp | OK Kåre | Dalarna | M | klubb | | M | | | |
Dubbeljakten Ulricehamn D/H14-D/H20, etapp 1, sprint | Ulricehamns OK | Västergötland | | nat | | S | | | |
Dubbeljakten Ulricehamn D/H14-D/H20, etapp 2, medel | Ulricehamns OK | Västergötland | | nat | | M | | | |
Dubbeljakten Ulricehamn, övriga klasser + öppna klasser, sprint | Ulricehamns OK | Västergötland | | nat | | S | | | |
Dubbeljakten Ulricehamn, övriga klasser + öppna klasser, medel | Ulricehamns OK | Västergötland | | nat | | M | | | |
Klemmingekampen | OK Klemmingen | Södermanland | | nat | | M | | | |
OK Älmes vårtävling | OK Älme | Småland | | nat | | M | | | |
Vårserien etapp 2 OK Alehof | Göteborgs OF OK Alehof | Göteborg | | när | | L | | | |
MTBO närtävling | IFK Lidingö SOK | Stockholm | M | när | | L | | | |
När-OL | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | L | | | |
Mini-Allians | Vimmerby OK | Småland | | när | | L | | | |
Solstaorienteringen | Skattkärrs SOK | Värmland | | nat | | M | | | |
SprintCup 1 2024 | Gammelstads IF | Norrbotten | | när | | S | | | |
Norrcup medel, Håsta | Hudiksvalls OK | Hälsingland | | när | | M | | | |
tor 2/5 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Månadens bana MTBO Lidingö april 2024 | IFK Lidingö SOK | Stockholm | LM | vb | | L | | | |
Veckans bana Järndammen och Olov Jons | Sala OK | Västmanland | | vb | | L | K | | |
Veckans bana v17-18 | Kexholms SK | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans teknikbana v17-18 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana 23/4 - 5/5 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans bana | Gagnefs OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana Gustafs | Säterbygdens OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana Sveafallen | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Ulvsby | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans bana v18-19 | OK Skogshjortarna | Västergötland | | vb | | M | | | |
Veckans bana ve 18 Karlsnäsgården | Ronneby OK | Blekinge | | vb | | L | | | |
Veckans bana V18 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana v18 | OK Milan | Örebro Län | | vb | | M | | | |
Veckans bana v18-19 Mölltorp | SOK Träff | Västergötland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana V 18 | IFK Linköpings OS | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V18 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Slätte 30/4 - 12/5 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v 18 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Distriktsträning 3, Västmanland + öppna veteranbanor | Köping-Kolsva OK | Västmanland | | när | | M | | | |
GBG Syd Mölndalskampen | IK Uven | Göteborg | | klubb | S | M | | | |
GBG Syd Teknik-träning individuell | IK Uven | Göteborg | | klubb | | M | | | |
Ungdomsserien deltävling 1 | OK Eken | Östergötland | | när | | M | | | |
Veteran-OL | Köping-Kolsva OK | Västmanland | | när | | M | | | |
VECKANS BANA STRÄNGNÄS 2-6/5 | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | vb | | M | | | |
Veckans bana | Gagnefs OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Roslagsveteranerna | Rimbo SOK | Uppland | | när | | L | | | |
Gästrike Veteran-OL | Valbo AIF | Gästrikland | | när | | L | | | |
VeteranOL 5 | OK Tylöskog Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | | |
Vet-OL | Linköpings OK | Östergötland | | när | | L | | | |
Veteran-OL i Södra Vätterbygden, A6 | Jönköpings OK | Småland | | när | | M | | | |
POL- Mariestads FK, Laxhall (Torsö) | Mariestads FK | Västergötland | | när | | L | | | |
Veteran-ol Kisa SK | Kisa SK | Östergötland | | när | | L | | | |
Veteran-OL | Kalmar OK | Småland | | när | | L | | | |
Veteran-OL Göteborg | Sjövalla FK | Göteborg | | när | | L | | | |
OL-alliansen, Målilla OK | Målilla OK | Småland | | när | | M | | | |
Tränings-OL | Ljusdals OK | Hälsingland | | klubb | | L | | | |
Motionsorientering Kilene | OK Tyr | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Ursvik | Solna OK | Stockholm | | när | | L | | | |
Motions-OL / Bredatjärnen | Norbergs OK | Västmanland | | när | | M | | | |
Motions-OL Golfklubben | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
Fyrsprinten deltävling 1 | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | S | | | |
Mariestads FK, öppen kretsträning, Laxhall, Torsö | Mariestads FK | Västergötland | | när | | L | | | |
Skidklubbens Sommarserie 1 | Göteborgs Skidklubb | Göteborg | | klubb | | M | | | |
Tjustalliansens Ungdomsserie # 2 | Västerviks OK | Småland | | när | | M | | | |
Torsdagsträning | OK Orion | Blekinge | | när | | L | | | |
Teknikträning för Landehof, Sjövalla och Orinto | OK Landehof | Göteborg | | klubb | | L | | | |
Vårcup etapp 3 Halmstad OK, Skedala skog NO Trollsjön | Halmstad OK | Halland | | klubb | | M | | | |
Borlänge träningsorientering Bäsna | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | | klubb | | M | | | |
HAIF:s Kontrollplock | Herrestads AIF | Bohuslän-Dal | | klubb | | L | | | |
Kretsträning Mark | OK Mark | Västergötland | | när | | L | | | |
OCK-träning - Vä | FK Åsen Härlövs IF OK Pan-Kristianstad | Skåne | | klubb | | S | | | |
Motionsorientering Årjäng | OK Hierne Årjängs OK | Värmland | | när | | L | | | |
Veckans bana IFK Hedemora | IFK Hedemora OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
fre 3/5 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Månadens bana MTBO Lidingö april 2024 | IFK Lidingö SOK | Stockholm | LM | vb | | L | | | |
Veckans bana Järndammen och Olov Jons | Sala OK | Västmanland | | vb | | L | K | | |
Veckans bana v17-18 | Kexholms SK | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans teknikbana v17-18 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana 23/4 - 5/5 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans bana Sveafallen | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana v18-19 | OK Skogshjortarna | Västergötland | | vb | | M | | | |
Veckans bana ve 18 Karlsnäsgården | Ronneby OK | Blekinge | | vb | | L | | | |
Veckans bana V18 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana v18 | OK Milan | Örebro Län | | vb | | M | | | |
Veckans bana v18-19 Mölltorp | SOK Träff | Västergötland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana V 18 | IFK Linköpings OS | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V18 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Slätte 30/4 - 12/5 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v 18 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
VECKANS BANA STRÄNGNÄS 2-6/5 | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | vb | | M | | | |
Veckans bana | Gagnefs OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana IFK Hedemora | IFK Hedemora OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Tiomila, Nynäshamn, individuella öppna klasser, fredag | Attunda OK Bromma-Vällingby SOK Hellas Orientering IFK Enskede Nynäshamns OK OK Älvsjö-Örby Skarpnäcks OL Skogsluffarnas OK Sundbybergs IK Tullinge SK | Stockholm | | dist | | L | | | |
Veckans Bana Kilene | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
lör 4/5 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Månadens bana MTBO Lidingö april 2024 | IFK Lidingö SOK | Stockholm | LM | vb | | L | | | |
Veckans bana Järndammen och Olov Jons | Sala OK | Västmanland | | vb | | L | K | | |
Veckans bana v17-18 | Kexholms SK | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans teknikbana v17-18 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana 23/4 - 5/5 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans bana Sveafallen | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana v18-19 | OK Skogshjortarna | Västergötland | | vb | | M | | | |
Veckans bana ve 18 Karlsnäsgården | Ronneby OK | Blekinge | | vb | | L | | | |
Veckans bana V18 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana v18 | OK Milan | Örebro Län | | vb | | M | | | |
Veckans bana v18-19 Mölltorp | SOK Träff | Västergötland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana V 18 | IFK Linköpings OS | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V18 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Slätte 30/4 - 12/5 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v 18 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
VECKANS BANA STRÄNGNÄS 2-6/5 | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | vb | | M | | | |
Veckans bana | Gagnefs OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana IFK Hedemora | IFK Hedemora OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Kilene | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Gällstads medeldistans | Gällstadbygdens SOK | Västergötland | | nat | | M | | 2/5 | |
Tiomila, Nynäshamn, individuella öppna klasser, lördag | Attunda OK Bromma-Vällingby SOK Hellas Orientering IFK Enskede Nynäshamns OK OK Älvsjö-Örby Skarpnäcks OL Skogsluffarnas OK Sundbybergs IK Tullinge SK | Stockholm | | dist | | L | | 28/4 | |
Tiomila, Nynäshamn (Stafettligan, #3) | Attunda OK Bromma-Vällingby SOK Hellas Orientering IFK Enskede Nynäshamns OK OK Älvsjö-Örby Skarpnäcks OL Skogsluffarnas OK Sundbybergs IK Tullinge SK | Stockholm | | nat | S | L | K | 21/4 | |
U-Cup Medelpad | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | M | | 3/5 | |
MTBO Förlängd sprint | OK Skogsfalken | Blekinge | M | när | | S | | 28/4 | |
sön 5/5 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Månadens bana MTBO Lidingö april 2024 | IFK Lidingö SOK | Stockholm | LM | vb | | L | | | |
Veckans bana Järndammen och Olov Jons | Sala OK | Västmanland | | vb | | L | K | | |
Veckans bana v17-18 | Kexholms SK | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans teknikbana v17-18 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana 23/4 - 5/5 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans bana Sveafallen | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana v18-19 | OK Skogshjortarna | Västergötland | | vb | | M | | | |
Veckans bana ve 18 Karlsnäsgården | Ronneby OK | Blekinge | | vb | | L | | | |
Veckans bana V18 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana v18 | OK Milan | Örebro Län | | vb | | M | | | |
Veckans bana v18-19 Mölltorp | SOK Träff | Västergötland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana V 18 | IFK Linköpings OS | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V18 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Slätte 30/4 - 12/5 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v 18 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
VECKANS BANA STRÄNGNÄS 2-6/5 | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | vb | | M | | | |
Veckans bana | Gagnefs OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana IFK Hedemora | IFK Hedemora OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Kilene | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Tiomila, Nynäshamn (Stafettligan, #3) | Attunda OK Bromma-Vällingby SOK Hellas Orientering IFK Enskede Nynäshamns OK OK Älvsjö-Örby Skarpnäcks OL Skogsluffarnas OK Sundbybergs IK Tullinge SK | Stockholm | | nat | S | L | K | 21/4 | |
Tiomila, Nynäshamn, individuella öppna klasser, söndag | Attunda OK Bromma-Vällingby SOK Hellas Orientering IFK Enskede Nynäshamns OK OK Älvsjö-Örby Skarpnäcks OL Skogsluffarnas OK Sundbybergs IK Tullinge SK | Stockholm | | dist | | L | | 28/4 | |
Tjörnarpsmedeln | Malmö OK | Skåne | | nat | | M | | 4/5* | |
Veteranträffen i Gästrikland | Österfärnebo IF | Gästrikland | | nat | | M | | 2/5 | |
GMOK Intensivkurs #1 2024 träningstävling | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | klubb | | M | | | |
Björkforskampen | Björkfors GOIF | Östergötland | | nat | | M | | 2/5 | |
IK Omega Kort | IK Omega | Västergötland | | nat | | M | | 3/5 | |
MTBO Långdistans | Stigmännen Karlshamns OK | Blekinge | M | när | | L | | 2/5 | |
Ungdomsserien 2024 deltävling 1, Motionsorientering, Bettnessand | Stöcksjö IS | Västerbotten | | när | | M | | 2/5 | |
Orienteringsträning Hökafältet | Laholms OK | Halland | | när | | M | | 4/5* | |
v 19 | mån 6/5 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Månadens bana MTBO Lidingö april 2024 | IFK Lidingö SOK | Stockholm | LM | vb | | L | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Sveafallen | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana v18-19 | OK Skogshjortarna | Västergötland | | vb | | M | | | |
Veckans bana v18-19 Mölltorp | SOK Träff | Västergötland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana V 18 | IFK Linköpings OS | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V18 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Slätte 30/4 - 12/5 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
VECKANS BANA STRÄNGNÄS 2-6/5 | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | vb | | M | | | |
Veckans bana | Gagnefs OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana IFK Hedemora | IFK Hedemora OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Kilene | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans bana V19 OK Linné | OK Linné | Uppland | | vb | | L | | | |
Veckans bana V19 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Lindebygdens Veckansbana V19-V20 | Lindebygdens OK | Örebro Län | | vb | | L | | | |
Motionsorientering Tuve | Tolereds Allmänna IK Tolered-Utby Ol-klubb | Göteborg | | när | | L | | 5/5 | |
Värmlandserien MTBO #1 | OK Jösse | Värmland | M | när | | M | | 5/5 | |
Veckans Bana V 19 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
FOK:s Sprintcup etapp 3 | Falkenbergs OK | Halland | | när | | S | | 3/5 | |
Motions-OL #1 Vännäsby | Vännäs OK | Västerbotten | | när | | S | | 6/5* | |
Veckans bana HSOK V19 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
tis 7/5 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Månadens bana MTBO Lidingö april 2024 | IFK Lidingö SOK | Stockholm | LM | vb | | L | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Sveafallen | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana v18-19 | OK Skogshjortarna | Västergötland | | vb | | M | | | |
Veckans bana v18-19 Mölltorp | SOK Träff | Västergötland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Slätte 30/4 - 12/5 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana | Gagnefs OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana IFK Hedemora | IFK Hedemora OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Kilene | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans bana V19 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Lindebygdens Veckansbana V19-V20 | Lindebygdens OK | Örebro Län | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 19 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V19 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Ljungsbrokampen | OK Skogsströvarna | Östergötland | | nat | | M | | 5/5 | |
Umeåregionens teknikträning | Vännäs OK | Västerbotten | | när | | L | | | |
Ungdomsserien #1, Norr 2 | Mälarö SOK | Stockholm | | dist | | L | | 5/5 | |
Ungdomsserien #1, Söder 2 | Skarpnäcks OL | Stockholm | | dist | | L | | 5/5 | |
Ungdomsserien #1, Söder 3 | Söders-Tyresö | Stockholm | | dist | | L | | 4/5 | |
Ungdomsserien kretstävling norr 1 | Solna OK | Stockholm | | dist | | L | | 5/5 | |
Vårcup Södra Skaraborgskretsen | Tidaholm SOK Sisu | Västergötland | | när | | L | | 5/5 | |
Veckans bana 7/5 - 19/5 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | 6/5 | |
POL Holmestad | OK Klyftamo | Västergötland | | när | | M | | 5/12* | |
Roslagsveteranerna | OK Rodhen | Uppland | | när | | L | | 6/5 | |
Veteran-OL Nyköping | Nyköpings OK | Södermanland | | när | | L | | 5/5 | |
Veteran-Ol i södra Vätterbygden, Tranemo | OK Tranan | Västergötland | | när | | M | | 5/5 | |
Dala Veteran OL Smedjebacken | Smedjebackens OK | Dalarna | | när | | M | | 5/5 | |
VeteranOL 6 | Askersunds OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | 5/5 | |
Veckans bana - Hemlingby v 19 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Gränskontrollen | Övertorneå IF | Norrbotten | | när | | L | | | |
OL-NV Klubbmästerskap | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | klubb | | L | | 5/5 | |
Motions-OL Körplan A9 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | 5/5 | |
Motionsorientering Skattkärr, SSOK | OK Tyr Skattkärrs SOK | Värmland | | när | | L | | 6/5 | |
Pokaljakt och MOL Rävåsen | OK Djerf | Värmland | | när | | L | | 5/5 | |
Motions-OL - Borås 1 av 5 VT [Bredareds IF] | Bredareds IF | Västergötland | | när | | M | | 7/5* | |
OK Tranans klubbträning | OK Tranan | Västergötland | | när | | M | | 6/5* | |
POL by kväll, Holmestad | OK Klyftamo | Västergötland | | när | | M | | 6/5 | |
Sörklubbs #3 Bollnäs, Rengsjö IP | Rehns BK | Hälsingland | | när | | M | | 6/5 | |
Motions-OL Alingsåskretsen | OK Kullingshof | Västergötland | | när | | M | | | |
KM Sprint | Södertälje-Nykvarn OF | Södermanland | | klubb | | S | | 5/5 | |
EES - Eslöv Evening Sprint - etapp 1 | Eslövs FK | Skåne | | när | | S | | 5/5 | |
Leksandsserien | Leksands OK | Dalarna | | klubb | | L | | 5/5 | |
Ungdomens 5-dagars, Etapp 1 | Ålems OK | Småland | | när | | L | | 3/5 | |
Ungdomsserien, #1, Söder 4 | Snättringe SK | Stockholm | | dist | | L | | 3/5 | |
Vätterbygdens ungdomsserie etapp 2 | Jönköpings OK | Småland | | när | | L | | 3/5 | |
Allemansluffen, Norr Stålbo | Österfärnebo IF | Gästrikland | | när | | M | | | |
Norrcupen lång | Forsa OK | Hälsingland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Fjällvägen | OK Mangen | Värmland | | när | | L | | 6/5 | |
Ungdomsserien SOK Viljan | SOK Viljan | Småland | | när | | L | | | |
Ungdomsserien #1, Söder 1 | Tumba-Mälarhöjden OK | Stockholm | | dist | | L | | 5/5 | |
Ungdomsserien #1, Norr 3 | Waxholms OK | Stockholm | | dist | | L | | 5/5 | |
Medelpad Runt #3 | Medelpads OF Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | L | | 6/5 | |
Eskilstuna Sprint Cup 1 | Eskilstuna OL | Södermanland | | när | | S | | 5/5* | |
SprintCup 2 2024 | Gammelstads IF | Norrbotten | | när | | S | | 5/5 | |
Teknikträning 1 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | M | | | |
Ungdomsserie #3 2024 OK Gipen | OK Gipen | Bohuslän-Dal | | när | | L | | 5/5* | |
Ungdomsserien Höglandszonen delt 2 | SOK Aneby | Småland | | när | | L | | 5/5 | |
ons 8/5 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Månadens bana MTBO Lidingö april 2024 | IFK Lidingö SOK | Stockholm | LM | vb | | L | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Sveafallen | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana v18-19 | OK Skogshjortarna | Västergötland | | vb | | M | | | |
Veckans bana v18-19 Mölltorp | SOK Träff | Västergötland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Slätte 30/4 - 12/5 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana | Gagnefs OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana IFK Hedemora | IFK Hedemora OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Kilene | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans bana V19 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Lindebygdens Veckansbana V19-V20 | Lindebygdens OK | Örebro Län | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 19 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V19 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckans bana 7/5 - 19/5 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | 6/5 | |
Veckans bana - Hemlingby v 19 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Utmaningen #1 | Korsnäs IF OK | Dalarna | | när | | M | | 5/5 | |
Veckans Bana Skattkärr, SSOK | OK Tyr Skattkärrs SOK | Värmland | | vb | | L | | | |
Höglandets Veteran-OL | OK Bävern | Småland | | när | | L | | | |
Veteran OL Trestad | OK Gipen | Bohuslän-Dal | | när | | L | | | |
Onsdagsorientering | Karlskrona SOK OK Orion | Blekinge | | när | | L | | 5/5* | |
Motions-OL | Lessebo OK | Småland | | när | | L | | 8/5* | |
Träning och Prova-På | VK Uvarna | Medelpad | | klubb | | M | | 7/5 | |
tor 9/5 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Månadens bana MTBO Lidingö april 2024 | IFK Lidingö SOK | Stockholm | LM | vb | | L | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Sveafallen | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana v18-19 | OK Skogshjortarna | Västergötland | | vb | | M | | | |
Veckans bana v18-19 Mölltorp | SOK Träff | Västergötland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Slätte 30/4 - 12/5 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana | Gagnefs OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Kilene | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans bana V19 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Lindebygdens Veckansbana V19-V20 | Lindebygdens OK | Örebro Län | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 19 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V19 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckans bana 7/5 - 19/5 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | 6/5 | |
Veckans bana - Hemlingby v 19 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Skattkärr, SSOK | OK Tyr Skattkärrs SOK | Värmland | | vb | | L | | | |
Utmaningen # 1 | Korsnäs IF OK | Dalarna | | när | | M | | 6/5 | |
Vårserien etapp 3 IF Marin Väst, Göteborgs Skidklubb | Göteborgs OF Göteborgs Skidklubb IF Marin Väst | Göteborg | | när | | L | | 7/5* | |
Georg Käcks Minne | OK Bävern | Småland | | klubb | | L | | 7/5 | |
Norra Hallandsungdomsserie Etapp 1 | OK Nackhe | Halland | | när | | L | | 5/5 | |
Skärmenträffen | OK Skärmen | Bohuslän-Dal | | nat | | M | | 4/5 | |
Run to the Hills 2 | Selånger SOK | Medelpad | | när | | M | | 8/5 | |
Swedish League, #4, medel (WRE) + Närkekvartetten, dag 1, medel | Almby IK Garphyttans IF Hagaby GoIF Örebro KFUM Örebro OK | Örebro Län | | int | | M | | 6/5 | |
Motionsorientering Bodafjället | OK Hierne | Värmland | | när | | L | | | |
FOK:s Sprintcup etapp 4 | Falkenbergs OK | Halland | | när | | S | | 7/5 | |
fre 10/5 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Månadens bana MTBO Lidingö april 2024 | IFK Lidingö SOK | Stockholm | LM | vb | | L | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Sveafallen | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana v18-19 | OK Skogshjortarna | Västergötland | | vb | | M | | | |
Veckans bana v18-19 Mölltorp | SOK Träff | Västergötland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Slätte 30/4 - 12/5 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Kilene | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans bana V19 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Lindebygdens Veckansbana V19-V20 | Lindebygdens OK | Örebro Län | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 19 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V19 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckans bana 7/5 - 19/5 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | 6/5 | |
Veckans bana - Hemlingby v 19 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Skattkärr, SSOK | OK Tyr Skattkärrs SOK | Värmland | | vb | | L | | | |
Swedish League, #5, lång (WRE) + Närkekvartetten, dag 2, lång | Almby IK Garphyttans IF Hagaby GoIF Örebro KFUM Örebro OK | Örebro Län | | int | | L | | 6/5 | |
MTBO, SM/JSM/USM/VSM, Svenska cupen, #1, sprint | Ulricehamns OK | Västergötland | M | mäst | | S | | 5/5 | |
lör 11/5 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Månadens bana MTBO Lidingö april 2024 | IFK Lidingö SOK | Stockholm | LM | vb | | L | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Sveafallen | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana v18-19 Mölltorp | SOK Träff | Västergötland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Slätte 30/4 - 12/5 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Kilene | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans bana V19 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Lindebygdens Veckansbana V19-V20 | Lindebygdens OK | Örebro Län | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 19 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V19 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckans bana 7/5 - 19/5 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | 6/5 | |
Veckans bana - Hemlingby v 19 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Skattkärr, SSOK | OK Tyr Skattkärrs SOK | Värmland | | vb | | L | | | |
DOL-kampen, dag 1 | Dalaportens OL | Dalarna | | nat | | M | | 6/5 | |
Närkekvartetten, dag 3, lång | Almby IK Garphyttans IF Hagaby GoIF Örebro KFUM Örebro OK | Örebro Län | | nat | | L | | 6/5 | |
Roslagshelg, dag 1, lång | OK Roslagen | Uppland | | nat | | L | | 5/5 | |
LägerSkubbet | Skellefteå OK | Västerbotten | | när | | L | | 9/5 | |
MTBO, SM/JSM/USM/VSM, Svenska cupen, #2, lång | Ulricehamns OK | Västergötland | M | mäst | | L | | 5/5 | |
sön 12/5 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Månadens bana MTBO Lidingö april 2024 | IFK Lidingö SOK | Stockholm | LM | vb | | L | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Sveafallen | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana v18-19 Mölltorp | SOK Träff | Västergötland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Slätte 30/4 - 12/5 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana V19 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Lindebygdens Veckansbana V19-V20 | Lindebygdens OK | Örebro Län | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 19 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V19 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckans bana 7/5 - 19/5 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | 6/5 | |
Veckans bana - Hemlingby v 19 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Skattkärr, SSOK | OK Tyr Skattkärrs SOK | Värmland | | vb | | L | | | |
DM, sprintstafett, Bohuslän-Dal | Idefjordens SK | Bohuslän-Dal | | mäst | S | S | | 5/5 | |
DOL-kampen, dag 2 | Dalaportens OL | Dalarna | | nat | | M | | 6/5 | |
MTBO, SM/JSM/USM/VSM, Svenska cupen, #3, medel | Ulricehamns OK | Västergötland | M | mäst | | M | | 5/5 | |
Närkekvartetten, dag 4, medel | Almby IK Garphyttans IF Hagaby GoIF Örebro KFUM Örebro OK | Örebro Län | | nat | | M | | 6/5 | |
Roslagshelg, dag 2, medel | OK Roslagen | Uppland | | nat | | M | | 5/5 | |
Stafettligan, #4, Örebro | Almby IK Garphyttans IF Hagaby GoIF Örebro KFUM Örebro OK | Örebro Län | | nat | S | L | | 8/5 | |
Orintos vårtävling | OK Orinto | Västergötland | | nat | | M | | 5/5 | |
Minnesorientering för Ann-Mari | Ystads OK | Skåne | | när | | M | | 9/5 | |
DM, sprint, Bohuslän-Dal | Idefjordens SK | Bohuslän-Dal | | mäst | | S | | 5/5 | |
Mottionsorientering Umeå | Umeå OK | Västerbotten | | när | | M | | 11/5 | |
Frösö 5-dagars 2024 Etapp 1 | Frösö IF | Jämtland-Härjedalen | | när | | L | | 12/5* | |
Orienteringsträning Svarvareskogen | Laholms OK | Halland | | när | | M | | 11/5* | |
v 20 | mån 13/5 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Månadens bana MTBO Lidingö april 2024 | IFK Lidingö SOK | Stockholm | LM | vb | | L | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana v18-19 Mölltorp | SOK Träff | Västergötland | | vb | | M | | | |
Lindebygdens Veckansbana V19-V20 | Lindebygdens OK | Örebro Län | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 19 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V19 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckans bana 7/5 - 19/5 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | 6/5 | |
Veckans Bana Skattkärr, SSOK | OK Tyr Skattkärrs SOK | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans bana v20 | OK Milan | Örebro Län | | vb | | M | | | |
Veckans bana V20 | OK Bävern | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Lidetorp | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | 12/5 | |
Motionsorientering Tuve | Tolereds Allmänna IK Tolered-Utby Ol-klubb | Göteborg | | när | | L | | | |
Veckans Bana V 20 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
FOK:s Sprintcup etapp 5 | Falkenbergs OK | Halland | | när | | S | | 10/5 | |
Motions-OL #2 Pengfors | Vännäs OK | Västerbotten | | när | | M | | 13/5* | |
tis 14/5 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Månadens bana MTBO Lidingö april 2024 | IFK Lidingö SOK | Stockholm | LM | vb | | L | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Lindebygdens Veckansbana V19-V20 | Lindebygdens OK | Örebro Län | | vb | | L | | | |
Veckans bana 7/5 - 19/5 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | 6/5 | |
Veckans Bana Skattkärr, SSOK | OK Tyr Skattkärrs SOK | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans bana v20 | OK Milan | Örebro Län | | vb | | M | | | |
Veckans bana V20 | OK Bävern | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Lidetorp | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | 12/5 | |
Veckans Bana V 20 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Morotsloppet | Gotlands Bro OK | Gotland | | när | | L | | | |
Sörklubbs #4, Söderhamn | Söderhamns OK | Hälsingland | | när | | M | | 13/5 | |
Ungdomsserien #4 2024 | Uddevalla OK | Bohuslän-Dal | | när | | L | | 12/5 | |
VPT Arboga | Arboga OK | Västmanland | | när | | S | | 8/5 | |
Enars minne | Ockelbo OK | Gästrikland | | vb | | L | | | |
Motions OL - OK Hällen | OK Hällen | Södermanland | | när | | L | | 12/5 | |
Veteran-OL i Norberg (Dala Veteran) | Norbergs OK | Västmanland | | när | | L | | 13/5 | |
Veckans bana - Hemlingby v 20 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Motions/Krets-OL Kedjeåsen | OK Djerf | Värmland | | när | | L | | | |
Frösö 5-dagars 2024 Etapp 2 | Frösö IF | Jämtland-Härjedalen | | när | | L | | | |
Norrcup | Ljusdals OK | Hälsingland | | när | | M | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | klubb | | L | | | |
OK Tranans klubbträning | OK Tranan | Västergötland | | klubb | | L | | 13/5* | |
Ungdomsserie med NOK | OK Kolmården | Östergötland | | när | | L | | 11/5 | |
Bulken | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | 12/5 | |
EES - Eslöv Evening Sprint - etapp 2 | Eslövs FK | Skåne | | när | | S | | 12/5 | |
Till Skogs | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | | när | | M | | | |
Vårcup Södra Skaraborgskretsen | Gudhems IF | Västergötland | | när | | L | | 12/5 | |
Allemansluffen, Kungshögs fäbodar | Österfärnebo IF | Gästrikland | | när | | M | | | |
4-klubbsmatch #1 | Nyköpings OK | Södermanland | | när | | M | | 12/5 | |
Teknikträning MOF | Medelpads OF Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | L | | 14/5* | |
Eskilstuna sprint cup 2 | Stora Sundby GoIF | Södermanland | | när | | S | | 12/5 | |
Ungdomsserien Höglandszonen delt 3 | Nässjö OK | Småland | | när | | L | | 12/5 | |
U-Ringen Etapp 1 | IF Thor Långhundra IF OK Linné | Uppland | | när | | L | | 9/5 | |
ons 15/5 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Månadens bana MTBO Lidingö april 2024 | IFK Lidingö SOK | Stockholm | LM | vb | | L | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Lindebygdens Veckansbana V19-V20 | Lindebygdens OK | Örebro Län | | vb | | L | | | |
Veckans bana 7/5 - 19/5 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | 6/5 | |
Veckans Bana Skattkärr, SSOK | OK Tyr Skattkärrs SOK | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans bana v20 | OK Milan | Örebro Län | | vb | | M | | | |
Veckans bana V20 | OK Bävern | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Lidetorp | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | 12/5 | |
Veckans Bana V 20 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Enars minne | Ockelbo OK | Gästrikland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v 20 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Göteborgs sprintcup, #1 | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | dist | | S | | 12/5 | |
Stockholm City Cup, #1 | OK Södertörn Sundbybergs IK | Stockholm | | dist | | S | | 8/5 | |
Höglandets OL-veteraner Eksjö SOK | Eksjö SOK | Småland | | när | | L | | | |
Veteran-OL 3-stad | Stenungsunds OK | Bohuslän-Dal | | när | | M | | | |
Veteran-ol Emmaboda | Emmaboda Verda OK | Småland | | när | | M | | 13/5* | |
Motionsorientering | Växjö OK | Småland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Skatås | IK Stern | Göteborg | | när | | M | | 14/5* | |
Veckoturen 15-21 maj | OK Ödmården | Gästrikland | | när | | L | | | |
Park Tour Värmland #1 Kil, etapp 1 | Kils OK | Värmland | | när | | S | | 14/5* | |
Park Tour Värmland #1 Kil, etapp 2 | Kils OK | Värmland | | när | | S | | 14/5* | |
Utmaningen #2 | Bjursås OK | Dalarna | | när | | L | | 13/5 | |
4-klubbs | Stora Tuna OK | Dalarna | | när | | S | | | |
Ungdomsserie 2, Västra Blekinge | OK Skogsfalken | Blekinge | | när | | L | | 12/5 | |
Siljanskrets Rättvik | IK Jarl Rättvik | Dalarna | | när | | M | | 12/5 | |
O-ligan deltävling 2 | Åmåls OK | Bohuslän-Dal | | när | | S | | 12/5 | |
Ungdomsserien Östra Blekinge, Deltävling 2 | OK Orion | Blekinge | | när | | M | | 12/5* | |
Njudungszonens ungdomsserie | Bodafors OK IFK Stockaryd IFK Sävsjö OK Bävern OK Njudung | Småland | | när | | L | | | |
Träning och Prova-På | VK Uvarna | Medelpad | | klubb | | M | | 14/5 | |
tor 16/5 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Lindebygdens Veckansbana V19-V20 | Lindebygdens OK | Örebro Län | | vb | | L | | | |
Veckans bana 7/5 - 19/5 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | 6/5 | |
Veckans Bana Skattkärr, SSOK | OK Tyr Skattkärrs SOK | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans bana v20 | OK Milan | Örebro Län | | vb | | M | | | |
Veckans bana V20 | OK Bävern | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Lidetorp | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | 12/5 | |
Veckans Bana V 20 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Enars minne | Ockelbo OK | Gästrikland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v 20 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Veckoturen 15-21 maj | OK Ödmården | Gästrikland | | när | | L | | | |
Duo Cash Cup (öppen GBG syd teknikträning) | Frölunda OL | Göteborg | | när | S | S | | 14/5 | |
GBG teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | | 15/5* | |
IFK Lidingös klubbmästerskap i sprintorientering | IFK Lidingö SOK | Stockholm | | klubb | | S | | 13/5 | |
Motions-ol, Uddevalla OK | Uddevalla OK | Bohuslän-Dal | | när | | L | | | |
Pol N. Flugebyn | SOK Träff | Västergötland | | när | | M | | | |
Poängjakt 2 - Bergs Gård | Trosabygdens OK | Södermanland | | klubb | | L | | 15/5 | |
Roslagsveteranerna | Länna IF | Uppland | | när | | M | | 15/5 | |
Sandvikens öppna kommunmästerskap | Storviks IF | Gästrikland | | dist | | L | | 9/5 | |
DOLs Veckans Bana | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veteran-OL, motionsorientering | OK Hedströmmen | Västmanland | | när | | L | | 14/5 | |
Veteran-Ol i Södra Vätterbygden | IKHP Huskvarna | Småland | | när | | M | | | |
VeteranOL 7 | Degerfors OK Örebro Läns OF | Värmland Örebro Län | | när | | M | | 14/5 | |
Veteran OL Lilleby | Tolereds Allmänna IK | Göteborg | | när | | L | | 14/5 | |
Veteran-OL Målilla OK | Målilla OK | Småland | | när | | M | | 12/5 | |
VOL 1 | Njurunda OK | Medelpad | | när | | L | | 15/5 | |
Distriktsträning 4 + Öppna veteranbanor | OK Hedströmmen | Västmanland | | när | | L | | 15/5 | |
MOL 5 | Visborgs OK | Gotland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Ursvik | Solna OK | Stockholm | | när | | L | | 16/5* | |
Motionsorientering Hultsberg | OK Tyr | Värmland | | när | | L | | 15/5 | |
Frösö 5-dagars 2024 Etapp 3 | Frösö IF | Jämtland-Härjedalen | | när | | S | | | |
Klubbmästerskap 2024 | Göteborgs Skidklubb IF Marin Väst | Göteborg | | klubb | | M | | 14/5 | |
Motions-OL - Borås 2 av 5 VT [Rydboholms SK] | Rydboholms SK | Västergötland | | när | | M | | 16/5* | |
Tränings-OL | Ljusdals OK | Hälsingland | | klubb | | L | | | |
MotionsOL | Dalaportens OL | Dalarna | | när | | M | | | |
KM sprint Karlskrona SOK OK Orion | Karlskrona SOK | Blekinge | | klubb | | S | | 14/5 | |
Nissadalszonens ungdomscup etapp 1 | Burseryds IF | Småland | | när | | L | | 12/5 | |
Sommarserie 1 | Njurunda OK | Medelpad | | när | | L | | 15/5* | |
Motionsorientering Vittensten, Åmotfors | Åmotfors OK | Värmland | | när | | L | | | |
Vårcup etapp 4 Halmstad OK | Halmstad OK | Halland | | klubb | | M | | 14/5* | |
DM, sprint, Östergötland | Boxholms OK | Östergötland | | mäst | | S | | 9/5 | |
Alla mot alla etapp 1 | Kalmar OK | Småland | | klubb | | L | | 12/5 | |
Teknikträning 2 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | M | | | |
fre 17/5 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Lindebygdens Veckansbana V19-V20 | Lindebygdens OK | Örebro Län | | vb | | L | | | |
Veckans bana 7/5 - 19/5 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | 6/5 | |
Veckans bana v20 | OK Milan | Örebro Län | | vb | | M | | | |
Veckans bana V20 | OK Bävern | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Lidetorp | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | 12/5 | |
Veckans Bana V 20 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Enars minne | Ockelbo OK | Gästrikland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v 20 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Veckoturen 15-21 maj | OK Ödmården | Gästrikland | | när | | L | | | |
DOLs Veckans Bana | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Hultsberg | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Tour de Medelpad, dag 1, sprint + DM, sprint, Medelpad | Selånger SOK | Medelpad | | mäst | | S | | 12/5 | |
lör 18/5 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Lindebygdens Veckansbana V19-V20 | Lindebygdens OK | Örebro Län | | vb | | L | | | |
Veckans bana 7/5 - 19/5 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | 6/5 | |
Veckans bana v20 | OK Milan | Örebro Län | | vb | | M | | | |
Veckans bana V20 | OK Bävern | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Lidetorp | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | 12/5 | |
Veckans Bana V 20 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Enars minne | Ockelbo OK | Gästrikland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v 20 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Veckoturen 15-21 maj | OK Ödmården | Gästrikland | | när | | L | | | |
DOLs Veckans Bana | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Hultsberg | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Fäbodloppet, dag 1, medel | Domnarvets GOIF | Dalarna | | nat | | M | | 12/5 | |
Hammarslaget | OK Hammaren | Gästrikland | | nat | | M | | | |
KM-dag långdistans | OK Södertörn | Stockholm | | klubb | | L | | 12/5 | |
KM-dag sprint | OK Södertörn | Stockholm | | klubb | | S | | 12/5 | |
Tour de Medelpad, dag 2, lång | Sundsvalls OK | Medelpad | | nat | | L | | 12/5 | |
Umedalsrännet | Umedalens IF | Västerbotten | | nat | | M | | 12/5 | |
Ungdomstrollet, Gotland | Garda OK | Gotland | | när | | L | | 15/5* | |
Vikingträffen | IK Vikings OK | Värmland | | nat | | M | | 12/5 | |
Träningsdag för barn och ungdomar | Istrums SK | Västergötland | | när | | M | | 15/5 | |
WOK Klubbdag - Ellboda | Waxholms OK | Stockholm | | klubb | | L | | 17/5 | |
Lite för lång skogssprint | Tjällmo-Godegårds OK | Östergötland | | när | | S | | 15/5 | |
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 2 | FK Friskus-Varberg | Halland | | när | | M | | 12/5 | |
SprintCup 3 - FINAL 2024 | Gammelstads IF | Norrbotten | | när | | S | | 16/5 | |
sön 19/5 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Lindebygdens Veckansbana V19-V20 | Lindebygdens OK | Örebro Län | | vb | | L | | | |
Veckans bana 7/5 - 19/5 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | 6/5 | |
Veckans bana v20 | OK Milan | Örebro Län | | vb | | M | | | |
Veckans bana V20 | OK Bävern | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Lidetorp | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | 12/5 | |
Veckans Bana V 20 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Enars minne | Ockelbo OK | Gästrikland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v 20 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Veckoturen 15-21 maj | OK Ödmården | Gästrikland | | när | | L | | | |
DOLs Veckans Bana | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Hultsberg | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Bruksträffen | Robertsfors IK | Västerbotten | | nat | | M | | 12/5 | |
DM, sprint, Västergötland | Lidköpings VSK | Västergötland | | mäst | | S | | 12/5 | |
DM, sprintstafett, Västergötland | Lidköpings VSK | Västergötland | | mäst | S | S | | 12/5* | |
Fäbodloppet, dag 2, medel | Domnarvets GOIF | Dalarna | | nat | | M | | 12/5 | |
Motionsorientering Granskog | Järfälla OK | Stockholm | | när | | L | | | |
Motionsorientering Ösmo | Nynäshamns OK | Stockholm | | när | | L | | | |
Tour de Medelpad, dag 3, medel + DM, medel, Medelpad | Sundsvalls OK | Medelpad | | mäst | | M | | 12/5 | |
KM Långdistans 19/5 | Tullinge SK | Stockholm | | klubb | | L | | 12/5 | |
Lång-KM Täby OK 2024 | Täby OK | Stockholm | | klubb | | L | | 17/5 | |
MTBO närträning | Nybro OK | Småland | M | när | | L | | | |
Klubbträff i Granby | Hellas Orientering | Stockholm | | klubb | | M | | 17/5 | |
DM, sprint, Skåne | OK Kontinent | Skåne | | mäst | | S | | 12/5 | |
Skogsflickornas Triangelmatch i Uppland | Långhundra IF | Uppland | | när | | M | | 11/5 | |
Näverlunken, medel | OK Mangen | Värmland | | nat | | M | | 12/5 | |
KM Långdistans | Väsby OK | Stockholm | | klubb | | L | | 14/5 | |
DM, sprintstafett, Skåne | OK Kontinent | Skåne | | mäst | S | S | | 12/5 | |
Orienteringsträning Osbecks bokskogar | Laholms OK | Halland | | när | | M | | 18/5* | |
v 21 | mån 20/5 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Lidetorp | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | 12/5 | |
Veckans Bana V 20 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckoturen 15-21 maj | OK Ödmården | Gästrikland | | när | | L | | | |
DOLs Veckans Bana | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Hultsberg | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Motionsorientering Tuve | Tolereds Allmänna IK Tolered-Utby Ol-klubb | Göteborg | | när | | L | | | |
Värmlandsserien i MTBO deltävling 2 | Kils OK | Värmland | M | när | | M | | 19/5 | |
Veckans Bana V 21 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
FOK:s Sprintcup etapp 6 | Falkenbergs OK | Halland | | när | | S | | 17/5 | |
Ungdomsserie och Motionsorientering Umeå | Umeå OK | Västerbotten | | när | | L | | 17/5 | |
tis 21/5 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Lidetorp | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | 12/5 | |
Veckoturen 15-21 maj | OK Ödmården | Gästrikland | | när | | L | | | |
DOLs Veckans Bana | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Hultsberg | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 21 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Motions-OL Båsbergen | OK Djerf | Värmland | | när | | L | | | |
Ungdomsserien | Tjällmo-Godegårds OK | Östergötland | | när | | L | | 19/5 | |
U-Ringen Etapp 2 | IF Thor Långhundra IF OK Linné | Uppland | | när | | L | | 13/5 | |
Vårcupen södra skaraborgskretsen | Falköpings AIK OK | Västergötland | | när | | L | | 19/5 | |
Motions-OL | OK Klemmingen | Södermanland | | när | | L | | 20/5* | |
Dala Veteran OL Hedemora | IFK Hedemora OK Långshyttans AIK OK | Dalarna | | när | | M | | 19/5 | |
Veckans bana - Hemlingby v 21 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Poängtävling 1 | OK Milan | Örebro Län | | när | | M | | 21/5* | |
Gränskontrollen | Övertorneå IF | Norrbotten | | när | | L | | | |
Ungdomsserien och NOK | OK Denseln | Östergötland | | när | | L | | 18/5* | |
Motions-OL Magasinsvägen | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | 19/5 | |
Frösö 5-dagars 2024 Etapp 4 | Frösö IF | Jämtland-Härjedalen | | när | | L | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | klubb | | L | | | |
OK Tranans klubbträning | OK Tranan | Västergötland | | klubb | | L | | 20/5* | |
Sörklubbs #5 Kygelvallen, Knåda/Edsbyn | Alfta-Ösa OK Edsbyns OK | Hälsingland | | när | | M | | 20/5* | |
EES - Eslöv Evening Sprint - etapp 3 | Eslövs FK | Skåne | | när | | S | | 19/5 | |
Tredagars etapp 1 | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | 19/5 | |
Öppna sprint-KM IFK Mora OK | IFK Mora OK | Dalarna | | när | | S | | 19/5 | |
Allemansluffen, Trekanten | Österfärnebo IF | Gästrikland | | när | | M | | | |
Hellas KM, medel | Hellas Orientering | Stockholm | | klubb | | M | | 16/5 | |
Motionsorientering Högerud | OK Mangen | Värmland | | när | | L | | 20/5 | |
Ungdomens 5-dagars, Etapp 3 | Emmaboda Verda OK | Småland | | när | | S | | 14/5 | |
Ungdomsserien #5 2024 TSOK | Trollhättans SOK | Västergötland | | när | | L | | 19/5 | |
Vårserien etapp 4 Frölunda OL | Frölunda OL Göteborgs OF | Göteborg | | när | | L | | 15/5 | |
Ungdomsserien Höglandszonen delt 5 | Eksjö SOK | Småland | | när | | L | | 19/5 | |
Västmanland Park Tour, deltävling 2 - VPT 2 | Västerås SOK | Västmanland | | när | | S | | 15/5 | |
ons 22/5 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Lidetorp | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | 12/5 | |
DOLs Veckans Bana | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Hultsberg | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 21 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v 21 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Siljanskretsen #2 | Gagnefs OK | Dalarna | | när | | M | | 19/5* | |
Stockholm City Cup, #2 | OK Södertörn Sundbybergs IK | Stockholm | | dist | | S | | 15/5 | |
Veteran-OL Värendzonen | Växjö OK | Småland | | när | | M | | | |
Veteran OL 3-stad | Ljungskile FK | Bohuslän-Dal | | när | | L | | | |
Veckoturen 22-28/5 Eskön | Gävle OK | Gästrikland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Skatås | Göteborgs Skidklubb | Göteborg | | när | | L | | 21/5 | |
O-ligan deltävling 3 | OK Skärmen | Bohuslän-Dal | | när | | M | | 20/5* | |
Ungdomsserien 2024 #2 | Linköpings OK | Östergötland | | när | | L | | 15/5 | |
Ungdomsserie 3, Östra Blekinge | Ronneby OK | Blekinge | | när | | S | | 19/5 | |
Göteborgs sprintcup, #2 | IFK Göteborg Orientering | Göteborg | | dist | | S | | 19/5 | |
Njudungszonens ungdomsserie | Bodafors OK IFK Stockaryd IFK Sävsjö OK Bävern OK Njudung | Småland | | när | | L | | 13/5 | |
Träning och Prova-På | VK Uvarna | Medelpad | | klubb | | M | | | |
tor 23/5 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Lidetorp | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | 12/5 | |
Veckans Bana Hultsberg | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 21 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v 21 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Veckoturen 22-28/5 Eskön | Gävle OK | Gästrikland | | när | | L | | | |
KM SMOL | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | klubb | | M | | 21/5 | |
Pol i Hjo Högaliden | Hjobygdens OK | Västergötland | | när | | L | | 20/5 | |
Poängjakt 3 - Västerljung | Trosabygdens OK | Södermanland | | klubb | | M | | 22/5 | |
Ungdomsserien, kretstävling #2 | Stockholms OF | Stockholm | | dist | | L | | | |
DOLs Veckans Bana | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | L | | | |
Veteran OL Acktjärnarna | Hallstahammars OK | Västmanland | | när | | M | | 21/5 | |
Gästrike Veteran-OL | Ockelbo OK | Gästrikland | | när | | L | | 20/5 | |
Elitutvecklingsmiljön Göteborg - EOC-förberedande medeldistans | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | | 20/5 | |
Stjärnorps SK veteranorientering | Stjärnorps SK | Östergötland | | när | | L | | 21/5 | |
VOL 2 | VK Uvarna | Medelpad | | när | | L | | | |
VeteranOL 8 | Hagaby GoIF Örebro Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | 21/5 | |
Veteran-OL i Södra Vätterbygden, Visingsö | OK Gränsen | Småland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Ursvik | Solna OK | Stockholm | | när | | L | | 23/5* | |
Run to the Hills 3 | Selånger SOK | Medelpad | | när | | M | | 22/5 | |
Motionsorientering Sörmon, norra World Orienteering Week | OK Tyr | Värmland | | när | | L | | 22/5 | |
Motions-OL Vassgårda | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | 21/5 | |
Frösö 5-dagars 2024 Etapp 5 | Frösö IF | Jämtland-Härjedalen | | när | | L | | | |
Motions-OL - Borås 3 av 5 VT [Skene SoIS] | Skene Sim o IS | Västergötland | | när | | M | | 23/5* | |
Tränings-OL | Ljusdals OK | Hälsingland | | klubb | | L | | | |
Motionsorientering | Ljungskile FK | Bohuslän-Dal | | när | | M | | | |
torsdagsträning Gbg syd med Majtwisten | FK Herkules | Göteborg | | klubb | | M | | 21/5 | |
GBG teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | | 22/5* | |
Skidklubbens Sommarserie 3 | Göteborgs Skidklubb | Göteborg | | klubb | | S | | 21/5 | |
Fyrklöver #2 2024 | Almby IK Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | 22/5 | |
GMOK Klubbträning - Stafett | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | klubb | | M | | 21/5 | |
Motionsorientering Boda | OK Hierne | Värmland | | när | | L | | | |
Utmaningen 3 | OK Kåre | Dalarna | | när | | S | | 20/5 | |
Ungdomsserien #2 Norra 1 | IFK Lidingö SOK | Stockholm | | dist | | L | | 16/5 | |
Ungdomsserien #2, Söder 1 | OK Älvsjö-Örby | Stockholm | | dist | | L | | | |
Ungdomsserien, #2, Söder 3 och 4 | IFK Enskede OK Södertörn | Stockholm | | dist | | L | | 16/5 | |
DM, sprint, Uppland | Rasbo IK | Uppland | | mäst | | S | | 19/5 | |
Teknikträning 3 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | M | | | |
Ungdomsserien #2, Norr 2 | Bromma-Vällingby SOK | Stockholm | | dist | | L | | 19/5 | |
Ungdomsserien #2, Söder 2 | Hellas Orientering | Stockholm | | dist | | L | | 13/5 | |
fre 24/5 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Lidetorp | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | 12/5 | |
Veckans Bana V 21 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v 21 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Veckoturen 22-28/5 Eskön | Gävle OK | Gästrikland | | när | | L | | | |
DOLs Veckans Bana | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | L | | | |
Orienteringsskytte, stafett, landskamp, öppen klass | Lindebygdens OK OK Tisaren | Örebro Län | Y | int | S | M | | 19/5 | |
Veckans Bana Sörmon, norra | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Björkstubbematchen 2024 Skogskarlar Västergötland | Tibro OK | Västergötland | | när | | M | | 19/5 | |
lör 25/5 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Lidetorp | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | 12/5 | |
Veckans Bana V 21 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v 21 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Veckoturen 22-28/5 Eskön | Gävle OK | Gästrikland | | när | | L | | | |
DOLs Veckans Bana | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Sörmon, norra | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Bergnäsets AIK:s vårtävling, lång | Bergnäsets AIK | Norrbotten | | nat | | L | | | |
FEJDEN-Skogskarlarnas och Skogsflickornas kamp Småland - Östergötland | Linköpings OK | Östergötland | | när | | L | | 19/5 | |
GBG JS-TEKNIK STAFETT | Göteborg-Majorna OK Göteborgs OF | Göteborg | | när | | L | | 24/5* | |
Orienteringsskytte, klassisk distans, SM, DM, landskamp, SC #1, WC #5 | Lindebygdens OK OK Tisaren | Örebro Län | Y | int | | L | | 19/5 | |
PreO, Öppet DM, Värmland | Kristinehamns OK | Värmland | P | mäst | | L | | | |
Storsjöträffen med ungdomsserien, #2 | OK Storsjön | Jämtland-Härjedalen | | nat | | M | | 19/5 | |
OL-NV ungdomstävling, Lära o prova på | Hjärnarps OL | Skåne | | när | | M | | 23/5 | |
Ulf Radlers minne | Järfälla OK | Stockholm | | dist | | S | | 19/5 | |
Unionsmatchen, lång | Hestra IF Rydboholms SK | Västergötland | | dist | | L | | 19/5 | |
Unionsmatchen, publiktävling | Hestra IF Rydboholms SK | Västergötland | | dist | | M | | 19/5 | |
DM, sprint, Västmanland | Surahammars SOK | Västmanland | | mäst | | S | | 19/5 | |
Skogsflickematch Halland, Skåne, Göteborg, Västergötland, Blekinge, Småland | FK Friskus-Varberg | Halland | | när | | M | | 16/5 | |
Faxeträffen, dag 1, sprint | Ljusne-Ala OK Söderhamns OK | Hälsingland | | nat | | S | | 19/5 | |
IFK Mora OK | IFK Mora OK | Dalarna | | nat | | L | | 19/5 | |
OLNV ungdomsläger | Hjärnarps OL | Skåne | | när | | M | | 19/5 | |
Ulf Radlers minne stafett | Järfälla OK | Stockholm | | dist | S | S | | 19/5 | |
DM, sprintstafett, Västmanland | Surahammars SOK | Västmanland | | mäst | S | S | | 19/5 | |
Faxeträffen, dag 1, medel | Ljusne-Ala OK Söderhamns OK | Hälsingland | | nat | | M | | 19/5 | |
sön 26/5 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Lidetorp | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | 12/5 | |
Veckans Bana V 21 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v 21 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Veckoturen 22-28/5 Eskön | Gävle OK | Gästrikland | | när | | L | | | |
DOLs Veckans Bana | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Sörmon, norra | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
OLNV ungdomsläger | Hjärnarps OL | Skåne | | när | | M | | 19/5 | |
Bergnäsets AIK:s vårtävling, medel | Bergnäsets AIK | Norrbotten | | nat | | M | | | |
Kristinehamns PreO | Kristinehamns OK | Värmland | P | nat | | L | | | |
Lämmeltåget | Nässjö OK | Småland | | nat | S | S | | 19/5 | |
Orienteringsskytte, sprint, DM, landskamp, SC #2, WC #6 | Lindebygdens OK OK Tisaren | Örebro Län | Y | int | | S | | 19/5 | |
Snättringe, Träning med Livelox | Snättringe SK | Stockholm | | klubb | | M | | 25/5 | |
Torgnyloppet med ungdomsserien, #3 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | nat | | L | | 19/5 | |
DM, sprint, Dalarna | IFK Mora OK Älvdalens IF OK | Dalarna | | mäst | | S | | 19/5 | |
Unionsmatchen, stafett | Hestra IF Rydboholms SK | Västergötland | | dist | S | M | | 19/5 | |
Faxeträffen, dag 2, medel | Ljusne-Ala OK Söderhamns OK | Hälsingland | | nat | | M | | 19/5 | |
Lundasprinten | Lunds OK | Skåne | | nat | | S | | 19/5 | |
DM, sprintstafett, Dalarna | IFK Mora OK Älvdalens IF OK | Dalarna | | mäst | S | S | | 19/5 | |
Orienteringsträning Knäred | Laholms OK | Halland | | när | | M | | 25/5* | |
v 22 | mån 27/5 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 21 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckoturen 22-28/5 Eskön | Gävle OK | Gästrikland | | när | | L | | | |
DOLs Veckans Bana | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Sörmon, norra | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Klippetorp | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | 26/5 | |
Dalaserien MTBO #1 | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | M | när | | M | | 25/5* | |
Motionsorientering Tuve | Tolereds Allmänna IK Tolered-Utby Ol-klubb | Göteborg | | när | | L | | | |
Sprint-KM 2024 Gullbrandstorp | Halmstad OK | Halland | | klubb | | S | | 24/5 | |
Veckans Bana V 22 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
FOK:s Sprintcup etapp 7 | Falkenbergs OK | Halland | | när | | S | | 24/5 | |
Sprint-KM 2024 | Halmstad OK | Halland | | klubb | | S | | 24/5 | |
Motions-OL #3 Myrbäck | Vännäs OK | Västerbotten | | när | | M | | 27/5* | |
tis 28/5 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckoturen 22-28/5 Eskön | Gävle OK | Gästrikland | | när | | L | | | |
DOLs Veckans Bana | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Sörmon, norra | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Klippetorp | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | 26/5 | |
Veckans Bana V 22 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Motions-OL Östra Bodalen | OK Djerf | Värmland | | när | | L | | | |
Sörklubbs #6 Vallsta | Vallsta SK | Hälsingland | | när | | M | | | |
Umeåregionens teknikträning | Vännäs OK | Västerbotten | | när | | L | | | |
Ungdomsserien deltävling 3 | Björkfors GOIF | Östergötland | | när | | S | | 26/5* | |
Ungdomsserien och NOK | NAIS Orienteringsklubb | Östergötland | | när | | L | | 25/5 | |
Veteran-OL SMOL | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | när | | M | | 26/5 | |
Östra Vårkretsen | Hjobygdens OK | Västergötland | | när | | S | | | |
Veckans bana - Hemlingby v 22 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Poängtävling 2 | OK Milan | Örebro Län | | när | | M | | 28/5* | |
Motions-OL Marieberg/Strand | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | 26/5 | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | klubb | | L | | | |
Djulösprinten | Katrineholms OK | Södermanland | | klubb | | S | | 25/5 | |
Motionsorientering Tvärålund | SK Björnen | Västerbotten | | när | | M | | | |
Till Skogs #3 | Länna IF | Uppland | | när | | M | | | |
Tredagars etapp 2 | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | 26/5 | |
Ungdomens 5-dagars, Etapp 4 | Kalmar OK | Småland | | när | | M | | 26/5 | |
Allemansluffen, Littersbo | Österfärnebo IF | Gästrikland | | när | | M | | | |
Norrcup lång, Hölick | Hudiksvalls OK | Hälsingland | | när | | L | | | |
Västmanland Park Tour, VPT 3 | Sala OK | Västmanland | | när | | S | | | |
Teknikträning 4 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | M | | | |
U-ringen etapp 3 | IF Thor Långhundra IF OK Linné | Uppland | | när | | L | | 23/5 | |
ons 29/5 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
DOLs Veckans Bana | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Sörmon, norra | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Klippetorp | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | 26/5 | |
Veckans Bana V 22 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v 22 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
DM, sprint, Gästrikland | Valbo AIF | Gästrikland | | mäst | | S | | 22/5 | |
Orienteringsskytte i Älvsbyn, förkortad klassisk | Älvsby IF OK | Norrbotten | Y | dist | | L | | 26/5 | |
Poängjakt 4 - Åda golf | Trosabygdens OK | Södermanland | | klubb | | L | | 27/5 | |
Stockholm City Cup, #3 | OK Södertörn Sundbybergs IK | Stockholm | | dist | | S | | 22/5 | |
Veteran OL | Värend GN OL | Småland | | när | | M | | 28/5 | |
Höglandets veteranorientering | OK Njudung | Småland | | när | | M | | | |
Veteran-OL Trestad | Uddevalla Idrottssällskap Orientering | Bohuslän-Dal | | när | | M | | | |
MTBO 2 | Gotlands Bro OK | Gotland | M | när | | L | | | |
Park Tour Värmland #3, Karlstad, etapp 1 | OK Tyr | Värmland | | när | | S | | 28/5* | |
Park Tour Värmland #3, Karlstad, etapp 2 | OK Tyr | Värmland | | när | | S | | 28/5* | |
MtbO Övikserien 1 | Skogslöparna | Ångermanland | M | när | | M | | 28/5 | |
Ungdomsserie 4 Sprint, Västra Blekinge | OK Vilse 87 | Blekinge | | när | | S | | 26/5 | |
Ungdomsserie 4, Östra Blekinge | Karlskrona SOK | Blekinge | | när | | L | | 26/5 | |
Göteborgs sprintcup, #3 | Tolereds Allmänna IK | Göteborg | | dist | | S | | 26/5 | |
Träning och Prova-På | VK Uvarna | Medelpad | | klubb | | M | | | |
tor 30/5 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Sörmon, norra | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Klippetorp | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | 26/5 | |
Veckans Bana V 22 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v 22 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Motionslunken | IFK Mora OK | Dalarna | | klubb | | L | | 29/5* | |
Tränings-OL | Ljusdals OK | Hälsingland | | klubb | | M | | | |
VB - serie | OK Malmia | Dalarna | | när | | L | | | |
Älgmedeln Trimtex cup | OK Pers Lärjungar | Gästrikland | | när | | M | | 26/5 | |
Motions-OL Västerås SOK | Västerås SOK | Västmanland | | när | | L | | 28/5 | |
VeteranOL 9 | Lindebygdens OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | 29/5* | |
Veteran-OL | Tjalve Orienteringsklubb | Östergötland | | när | | M | | 28/5 | |
VOL 3 | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | L | | 28/5 | |
POL Tibro | Tibro OK | Västergötland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Ursvik | Solna OK | Stockholm | | när | | L | | 30/5* | |
Motionsorientering Kils OK: Frykstahöjden | Kils OK OK Tyr | Värmland | | när | | L | | 29/5 | |
Motions-OL Norr Spjutbäcken | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | 28/5 | |
Motions-OL - Borås 4 av 5 VT [IK Ymer] | IK Ymer | Västergötland | | när | | M | | 30/5* | |
Motionsorientering-Uddevalla | Herrestads AIF | Bohuslän-Dal | | när | | M | | | |
Skidklubbens Sommarserie 4 | Göteborgs Skidklubb | Göteborg | | klubb | | L | | 27/5 | |
Skogsfemman #1 | Brunflo IF | Jämtland-Härjedalen | | när | | M | | | |
GBG teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | | 29/5* | |
Motionsorientering Umeå | Umeå OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
POL by kväll | Tibro OK | Västergötland | | när | | L | | | |
Sommarserie 2 | Njurunda OK | Medelpad | | när | | L | | | |
Motionsorientering Årjäng | OK Hierne Årjängs OK | Värmland | | när | | L | | | |
Tränings-OL | Lindebygdens OK | Örebro Län | | när | | L | | 30/5* | |
Njudungszonens ungdomsserie | Bodafors OK IFK Stockaryd IFK Sävsjö OK Bävern OK Njudung | Småland | | när | | L | | | |
fre 31/5 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Klippetorp | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | 26/5 | |
Veckans Bana V 22 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v 22 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Bussbysprinten | Örnsköldsviks OK | Ångermanland | | nat | | S | | 26/5 | |
Veckans Bana Kils OK | Kils OK OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Vårcup | Mullsjö SOK | Västergötland | | när | | M | | 26/5 | |
lör 1/6 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Klippetorp | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | 26/5 | |
Veckans Bana V 22 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v 22 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Kils OK | Kils OK OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
DM, sprint, Småland med Wettersol tour etapp 1 | OK Gränsen | Småland | | mäst | | S | | 26/5 | |
DM, sprint, Örebro Län | KFUM Örebro OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | mäst | | S | | | |
DM, sprintstafett, Småland | OK Gränsen | Småland | | mäst | S | S | | 26/5 | |
DM, sprintstafett, Örebro Län | KFUM Örebro OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | mäst | S | S | | | |
Piteå IF OK, medel | Piteå IF Orienteringsklubb | Norrbotten | | dist | | M | | | |
Skogslöparnas nordiska, lång | Skogslöparna | Ångermanland | | nat | | L | | 26/5 | |
VÖOL OL-skyttedubbeln Klassisk | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | Y | när | | L | | 26/5 | |
StOF:s sommarläger - Lägeranmälan (tältplats och mat) | Järla Orientering OK Ravinen Skogsluffarnas OK | Stockholm | | när | | L | | 19/5 | |
KM Medel & SM Kick-off | Nyköpings OK | Södermanland | | klubb | | M | | 26/5 | |
Slottssprinten, Sigtuna | Sigtuna OK | Uppland | | dist | | S | | 26/5 | |
StOF:s sommarläger, teknikträning | Järla Orientering OK Ravinen Skogsluffarnas OK | Stockholm | | när | | M | | 24/5 | |
U-Cup Medelpad | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | M | | 30/5 | |
Bollebygd Indoor | Markbygdens OK OK Orinto | Västergötland | | klubb | | M | | | |
GMOK Klubbträning - Medel | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | klubb | | M | | 26/5 | |
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3 | IK Trenne Ullared | Halland | | när | | L | | 26/5 | |
Dalaserien MTBO #2 | OK Kåre | Dalarna | M | när | | M | | 30/5 | |
Sprint-KM | Linköpings OK | Östergötland | | klubb | | S | | 29/5 | |
Distriktsmatchen | Forsa OK | Hälsingland | | när | | L | | 12/5* | |
Publiktävling Distriktsmatchen | Forsa OK | Hälsingland | | när | | L | | 26/5 | |
Slottssprintstafetten, Sigtuna | Sigtuna OK | Uppland | | dist | S | S | | 28/5 | |
StOF:s sommarläger, Äventyrsstafett | Järla Orientering OK Ravinen Skogsluffarnas OK | Stockholm | | när | S | M | | 24/5 | |
sön 2/6 | IKS HittaUt | IK Standard | Södermanland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Klippetorp | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | 26/5 | |
Veckans Bana V 22 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v 22 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Kils OK | Kils OK OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
StOF:s sommarläger - Lägeranmälan (tältplats och mat) | Järla Orientering OK Ravinen Skogsluffarnas OK | Stockholm | | när | | L | | 19/5 | |
DM, sprint, Blekinge | OK Skogsfalken | Blekinge | | mäst | | S | | | |
DM, sprintstafett, Blekinge | OK Skogsfalken | Blekinge | | mäst | S | S | | | |
Nobelsprinten | OK Djerf | Värmland | | dist | | S | | 20/5 | |
Piteå IF OK, lång | Piteå IF Orienteringsklubb | Norrbotten | | dist | | L | | | |
Skogslöparnas nordiska, medel | Skogslöparna | Ångermanland | | nat | | M | | 26/5 | |
VÖOL OL-skyttedubbeln SM Sprint | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | Y | när | | S | | 26/5 | |
Distriktsmatchen | Forsa OK | Hälsingland | | när | | M | | 12/5* | |
Närkes Skgskarlars-KM | Degerfors OK Lindebygdens OK | Värmland Örebro Län | | klubb | | L | | 29/5 | |
Publiktävling Distriktsmatchen | Forsa OK | Hälsingland | | när | | M | | 26/5 | |
Gbg Sprint Challenge, etapp 1, stadssprint | Frölunda OL | Göteborg | | nat | | S | | 26/5 | |
Gbg Sprint Challenge, etapp 2, skogssprint | Frölunda OL | Göteborg | | nat | | S | | 26/5 | |
Wettersol Tour Etapp 2 | OK Gränsen | Småland | | dist | | S | | 26/5 | |
StOF:s sommarläger, stafett | Järla Orientering OK Ravinen Skogsluffarnas OK Stockholms OF | Stockholm | | dist | S | M | | 24/5 | |
Wettersol Tour Etapp 3 | OK Gränsen | Småland | | dist | | S | | 26/5 | |
Park Tour Värmland, jaktstartfinal | OK Djerf | Värmland | | när | | S | | 30/5 | |